)
İletişim
0312
232 60 65
22.01.2021

AutoCAD Kursu

Uygulamalı AutoCAD Eğitimi Ders Tanımı

AutoCAD dünyanın en gelişmiş teknik çizim programlarından biridir. AutoCAD programı inşaat, mimarlık, elektrik, makina, endüstri gibi pek çok sektörün teknik çizim ihtiyacını kolaylıkla karşılar. Kurs eğitim programı içerisinde kursiyerlere AutoCAD kullanımı uygulamalı olarak anlatılacaktır. Temel çizim komutlarından başlayarak kişinin öncelikle çizgi üzerindeki hâkimiyeti geliştirilecektir. Konular ilerledikçe komutlarla birlikte programın kullanımıyla ilgili ileri düzey konular anlatılarak her aşamada kursiyer eğitmen tarafından takip edilecek ve program becerisinin geliştirilmesine çalışılacaktır.AutoCAD Kursu 3 bölümden oluşur.

 • 2 Boyutlu Çizimler
 • Perspektif Çizim Teknikleri
 • 3 Boyutlu Çizimler

AutoCAD Kursu AutoCAD öğrenmede öğrencileri sıfır kabul ederek başlar, AutoCAD Dersleri AutoCAD uzmanı olana kadar devam eder. AutoCAD Eğitimi alarak siz de sıfırdan başlayıp en ileri düzeyde AutoCAD kullanabilir hale gelebilirsiniz. Kurs dönemi sonunda kişilerin AutoCAD yetkinliği de AutoCAD Dersi final projesi adı altında test edilecektir.“Tam Öğrenme Modeli”ni uygulayan kurumumuzda MEB onaylı AutoCAD Kursu eğitimi çerçevesinde hem derslerde birebir çalışma olanağı bulacak, hem de AutoCAD Ders Videolarına da erişebileceksiniz.

Eğitim Süresi

Toplam 64 Saat Süren Eğitim'de öğrencilerin uygulama yapmaları oldukça önemlidir. Bu yüzden dersler bilgisayar laboratuvarlarında her öğrenciye güçlü bir bilgisayar kullandırılarak yapılır.

AutoCAD Kursu Nedir?

AutoCAD Kursu teknik çizim kursudur. Teknik çizime ihtiyaç duyulan tüm alanlarda AutoCAD Kullanılır. AutoCAD Kurslarına katılanlar farklı sektörlerden gelirler. Bu yüzden AutoCAD derslerinde Genel AutoCAD Kavramları öğretilir. Bu eğitimi tamamladıktan sonra herkes kendi sektörüne ilişkin bilgileri kullanarak derste öğrenilen konuların uygulamasını yapabilirler. Örneğin; Bir inşaat mühendisi ile elektrik mühendisini ele alalım. Her iki öğrenci de AutoCAD Kursu'nda Line komutunu öğrenir. İnşaat mühendisi Line Komutu olan Çizgi'yi duvar çizmek için kullanırken, elektrik mühendisi aynı komutu elektrik tesisatı içinde kablo olarak kullanır. Bu durum AutoCAD programını her sektöre açık hale getirmektedir.

AutoCAD Kursu ile Hangi Konuları Öğreneceğiz?

AutoCAD 2D Çizimleri

Çizim esnasında AutoCAD koordinat sisteminin mantığı ve kullanımı, ekranın ve komutların nasıl kullanılması gerektiği gibi basit anlatımlar, LINE komutu, ERASE komutu gibi basit komutlarla başlanacak, teknik çizimin program içerisinde nasıl uygulandığı anlatılacaktır. Daha sonra yavaş yavaş konular ve kullanılan komutların seviyesi ilerleyecektir.

Çizim yeteneğinizi geliştirmek üzere size derslerde kullanacağınız bol sayıda alıştırma verilecek. Makine parçası çizimi, mimari çizim gibi farklı meslek gruplarına ait çizimlerle eliniz her türlü çizime yatkın hale getirilecektir.

Karmaşık çizimleri programın mantığı içerisinde adım adım geliştirmeyi öğreneceksiniz. Bu konuya bağlı olarak çizimlerinizi nasıl çıktı alacağınız konusu, ölçek kavramı ve proje dersiyle birlikte anlatılacaktır.

Diğer anlatılacak Ölçülendirme, Yazı, Blok, gibi ara konularla toplam 8-10 dersimiz 2 boyut düzeyinde sürecek. Çünkü konular çok, iyi bir çizimci olmanız için bütün bu konuların öğrenilmesi gerekiyor. Yani sadece elinizdeki örnekleri çizmeyeceksiniz.

AutoCAD Perspektif Çizimleri

İleri aşamalarda AutoCAD içerisinde perspektif nasıl yapılır, nelere dikkat edilmelidir gibi konular öğretilecek. Perspektif biliyorsunuz 3 boyutlu nesnelerin 2 boyutta çizimi olduğu için artık yavaş yavaş 3 boyut kavrayışınız da gelişecek. Böyle olduğu için derslerimizde de 3 boyut konuları başladıktan sonra da ilerlemeniz daha hızlı olacak.

Bu anlattığımız ders süreleri çok geneldir. İlerleyişe bakarak bu sürelerde değişiklikler olabilir.

AutoCAD 3D Çizim

3 boyut içerisinde, 2 boyutlu çizimlerin 3 boyuta nasıl getirildiği anlatılacak, bunlarla ilgili örnekler ve çalışmalar yapılacaktır. RENDER konusuyla 3 Boyutlu nesneleri üzerine malzeme kaplanmış biçimde (ahşap, cam, metal vs.) görüntülenmesi de yapılacak, en son nesnelerin üzerine ışık nasıl eklenir ve görüntülenir, bunlar öğretilecektir.

AutoCAD Proje Çizimi

AutoCAD ile proje çizmek için öncelikle içinde bulunduğunuz sektörün kavramlarını bilmelisiniz. Örneğin mimarlık alanına yönelik bir autocad mimari çizim örneği oluşturmak istiyorsanız, öncelikle mimarlık terimlerini AutoCAD programı içinde kullanabilmelisiniz. Duvar et kalınlığı, kapı, pencere, merdiven, kolon, kiriş gibi kavramların teknik bilgilerine sahip olup AutoCAD programı içinde ölçülü bir şekilde bu kavramları projenin ilgili yerlerine yerleştirmelisiniz. Herşeyden önce AutoCAD ile 2 boyutlu çizim yapmalısınız, dolayısıyla AutoCAD'in en temel komutu olan Line komutunun tüm özelliklerini bilmelisiniz.

AutoCAD ile Proje Nasıl Çizilir?

 • AutoCAD Programında yeni bir dosya açılır.
 • Draw (Üretim) menüsündeki komutlarıyla ölçü girilerek çizim yapılır.
 • Yapılan çizim modify (Düzenleme) menüsündeki komutlarla çizilen nesneler düzenlenir.
 • Projenin yazıları text (yazı) komutuyla tamamlanır.
 • Projenin ölçüleri dimension(ölçülendirme) menüsü kullanılarak ölçülendirilir.
 • Projenin çıktısını almak için Plot(baskı alma) menüsüne girerek uygun proje ölçeği ve kağıt boyutuyla çıktı alınır.

AutoCAD Sertifika Süreçleri

Bu eğitim tamamlandığında 3 adet AutoCAD Sertifikası alabilirsiniz.

1. Vektörel Bilişim AutoCAD Sertifikası

Vektörel Bilişim Sertifikalarını almak için öğrencinin geliştirdiği 4 adet proje Teknik Tasarım ekibi tarafından kontrolleri sağlanarak AutoCAD hocası tarafından puanlanır. Alınan puan 100 üzerinden 45 ve altı ise "Katılım Belgesi", 46 ile 80 arasında ise "Başarı Belgesi", 80 ve üzeri ise "Üstün Başarı Belgesi" şeklinde verilir.

2. MEB Onaylı AutoCAD Sertifikası

Öğrencilerimiz MEB onaylı sertifika alabilirler. MEB Onaylı AutoCAD Sertifikası alınabilmesi için Milli Eğitim Bakanlığı gözetiminde yapılan eğitim sonu sınavlarda 45 ve üzeri puan alma şartı vardır.

3. Uluslararası AutoCAD Sertifikası

Autodesk tarafından verilen AutoCAD Certified User ve AutoCAD Certified Proffesional adlı iki uluslararası sertifika bu eğitim tamamlandıktan sonra AutoDESK'in kendi yapmış olduğu sınavlara girerek alınabilir.

AutoCAD Sertifikası Ne İşe Yarar?

AutoCAD Sertifikası AutoCAD programını uzman seviyede kullandığınızın kanıtıdır. AutoCAD Sertifikasını CV'nize yazabilir, bu sertifikayla kolaylıkla işe girebilirsiniz.

AutoCAD Eğitimlerinde Uygulanan Model, Yöntem ve Teknikler Nelerdir?

AutoCAD Kursu'nda eğitim modeli olarak Tam Öğrenme Modeli uygulanır. AutoCAD derslerine başlamadan 1 hafta önce bilişsel ve Duyuşsal testler yapılır. Bu testlerle öğrencilerimizin hazır bulunuşluluk seviyeleri ölçülür ve dersler bu seviyelere göre yeniden tasarımlanır. Her ünite sonunda Ünite sonu izleme testleri uygulanır (ÜSİT). Bu test sonuçlarına göre ilerleme yeniden şekillenir. Eksikleri olan öğrenciler için etütler yapılır, ilerde olan öğrenciler için zenginleştirilmiş yazılım etkinlikleri düzenlenir. Bu da eğitimde %100 verim sağlayarak tüm öğrencilerin beklentilerini karşılamaya yardımcı olur. Türkiye’de AutoCAD kursu veren bilgisayar kursları arasında Ölçme – Değerlendirme sistemine göre eğitimini dinamik bir şekilde ve sürekli yeniden tasarımlayan Vektörel Bilişim, 2020 yılında En Kaliteli Bilgisayar Kursu seçilmiştir.

Online AutoCAD Kursu?

AutoCAD'i Online olarak öğrenmek doğru uzaktan eğitim teknikleri kullanılarak mümkündür. Öncelikle AutoCAD programının tüm katılımcılarda aynı versiyonunun yüklü olması gerekmektedir. Çünkü AutoCAD ancak uygulama yapılarak öğrenilir. Eğitimlerde etkileşimin en üst seviyede olması gerekir.Yani AutoCAD Hocası kendi sesini, görüntüsünü ve ekran paylaşımını öğrencilere yansıtabilmeli, öğrenci ekranları eğitmene gösterilebilmeli, öğrenciler istediği her an soru sorabilmeli, AutoCAD Eğitmeni sorulara canlı olarak cevaplar verebilmelidir. Öğrencilerin kurstan sonra izlemeleri için dersler mutlaka kayıt altına alınmalıdır. Uzaktan Eğitim sisteminde AutoCAD ödevleri bulunmalı, Örnek AutoCAD Çizimleri gösterilebilmelidir.

AutoCAD Kursu'na Kimler Katılmalı?

AutoCAD Eğitimi herkesin katılabileceği bir kurs olmasının yanında genellikle;

 • İnşaat Mühendisleri ve Teknikerleri
 • Elektrik - Elektronik Mühendisleri
 • Mimarlar ve İç Mimarlar
 • Makina Mühendisleri ve Teknikerleri
 • Endüstri Mühendisleri
 • Mobilyacılar

AutoCAD Kursu Kazanımları

AutoCAD Eğitimi tamamlandığında öğrenciler AutoCAD ile ilgili aşağıdaki kazanımları edinirler.

 • AutoCAD Programının kurulumunu yapabilir.
 • AutoCAD programının genel çalışma mantığını bilir.
 • AutoCAD komutlarını ihtiyacı doğrultusunda doğru şekilde kullanır.
 • AutoCAD'i kısayollarla hızlı şekilde kullanabilir.
 • İhtiyaç duyduğu tüm teknik çizimleri ölçülü ve üretim odaklı olarak çizer.
 • AutoCAD projelerini okur, anlar ve anlatır.
 • Mühendislik hesaplamaları yapabilir.
 • İnşaat, Makina, Endüstriyel Kalıpçılık, Mimarlık gibi teknik çizime ihtiyaç duyulan tüm alanlarda projeler çizebilir.
 • Çizilen AutoCAD Projelerini istediği ölçülerde çıktılarını alır.
 • İngilizce bilmek şartı ile Uluslararası AutoCAD Sertifika sınavına girebilir ve sınavdan geçer.

Katılım Şartları

Bu eğitime katılacak kişilerin temel bilgisayar kullanım becerisine sahip olmaları beklenmekle birlikte çizim ve üretim kavramının teknik dünyasında sayısal verilerle çalışmak, çizim yapmak ve bunları kâğıda aktarmak konularıyla ilgili olmanız kurstan alacağınız verimi arttıracaktır.

AutoCAD Hocası

AutoCAD Eğitmenleri ACP Yani AutoCAD Certified Proffesional Sertifikasına sahip aynı zamanda AutoDESK Yetkili Eğitim Merkezlerinde Yetkili Eğitmenlik sertifikasına sahip olmalıdır. Eğitmenler uzun yıllar boyunca özel sektörde proje çizimi yapan uzman kişilerden oluştuğu için öğrencilerine bu tecrübelerini kolaylıkla aktarabilirler. Vektörel Bilişim'in en güçlü olduğu tarafı eğitmenlerinin tecrübeleridir.

AutoCAD İş İlanları

AutoCAD günümüzde üretim yapan tüm kuruluşlar tarafından, makina, inşaat, mimarlık, mobilya dekorasyon özetle teknik çizime ihtiyaç duyulan tüm sektörlerde aktif şekilde kullanılır. Bu sektörlerde iş bulmak için özel sektörün ilk sorduğu soru AutoCAD biliyor musunuz? olur. Bu da iş yaşamında AutoCAD'in çok önemli bir yerde olduğunu gösterir. Bu sektörlerde iş bulabilmek için kurs içinde yapılan Örnek AutoCAD Projeler mutlaka portfolyo dosyasına dahil edilmelidir. Yapılan çizimler teknik resim kurallarına uygun olarak çizilmelidir. İş görüşmelerinde işveren sizden mutlaka yaptığınız çizimleri görmek isteyecektir. Bu kursu bitiren öğrenciler rahatlıkla AutoCAD bilen personel arayan kurumlara başvuru yapabilirler.

Metin Bulutu

en iyi autocad kursu, autocad kursu fiyatları, autocad kursu tavsiyesi, ankarada autocad kursu, en kaliteli autocad kursu, meb onaylı autocad kursu, sertifkalı autocad kursu, uygulamalı autocad kursu, 3D autocad kursu, autocad eğitimi, autocad kursları, autocad eğitimleri, autocad dersleri, özel autocad dersleri, autocad özel ders, online autocad kursu, autocad iş ilanları, autocad bilen personel

AutoCAD Eğitimi Ders İçerikleri

Tümünü Gör

elif-bal.png
Elif Bal / AutoCAD Kursu 09.12.2020
Hocamızın bilgisi ve anlatımı oldukça başarılı. Ben çevremde giden arkadaşlarımdan duymuştum iyi ki katıldım dediğim bir eğitim.
elif-bal1.png
Elif Bal / AutoCAD Kursu 16.08.2020
Hocamızın bilgisi ve anlatımı oldukça başarılı. Ben çevremde giden arkadaşlarımdan duymuştum iyi ki katıldım dediğim bir eğitim.
canan-karadas.png
Canan Karadaş / AutoCAD Kursu 14.08.2020
Kursa kayıt olduğum ilk gün tedirgin olmuştum autocad te çizim öğrenemem yapamam sanmıştım, çünkü teknik resim bilgim yeterli değildi. Lakin kursa başladığıda Hocamızın ders aralarında ek bilgi olarak teknik resim bilgisi vermesi her şeyi biraz daha kolaylaştırdı.
muhammet-erbag.png
Muhammet Erbağ / AutoCAD Kursu 11.08.2020
Vektörel Bilişim'den aldığım eğitim ve gördüğüm ilgi beklentilerimin çok daha üstündeydi,çevremde herkese tavsiye edeceğim,eğitim boyunca son derece memnun kaldım Teşekkürler Vektörel Bilişim.
mehmet-oncul.png
Mehmet Öncül / AutoCAD Kursu 05.08.2020
Kurs öğretmenimizin bizlerle olan diyaloğunu ve ilgisini çok başarılı buluyorum.Bu nedenle eğitimimiz son derece başarılı geçiyor.Teşekkürler.
ugur-murat-taskin.png
Uğur Murat Taşkın / AutoCAD Kursu 30.07.2020
İnternette araştırdığım zaman bir şekilde bu kursa kayıt olmaya karar verdim. Gerek eğitmen gerekse idare oldukça profesyonel ve disiplinli çalışıyorlar. Ankara'nın en iyi eğitim merkezi olduğunu düşünüyorum.
bulent-yigit-yucer.png
Bülent Yiğit Yücer / AutoCAD Kursu 27.07.2020
Eğitimden memnunum ilerleyen zamanlar içerisinde daha iyi olacağıma inanıyorum kursun kattığı bilgiler ile.Teşekkür ediyorum.
ugurcan-polat.png
Uğurcan Polat / AutoCAD Kursu 25.07.2020
Autocad kursundan oldukça memnun kaldım ve öğrenmek istediğim bilgileri fazlasıyla öğrenmemde yardımcı oldular.Beklentilerimi fazlasıyla karşıladılar.Teşekkür ediyorum
Ocak Ayı Eğitim Takvimi
Eğitim Programı Ders Günleri Ders Saatleri İndirim Oranı Baş. Tarihi
Bit. Tarihi
Ön Kayıt
AutoCAD Kursu Salı-Perşembe 17:00-20:00 % 25 19.01.2021
05.04.2021
AutoCAD Kursu Pazartesi-Salı-Perşembe-Cuma 14:00-18:00 % 25 25.01.2021
22.02.2021
AutoCAD Kursu Pazartesi-Salı-Perşembe-Cuma 09:30-13:30 % 25 25.01.2021
22.02.2021
AutoCAD Kursu Salı-Perşembe 17:00-20:00 % 25 26.01.2021
12.04.2021
AutoCAD Kursu Pazartesi-Çarşamba-Cuma 18:30-21:30 % 25 25.01.2021
21.03.2021
AutoCAD Kursu Cumartesi-Pazar 09:30-13:30 % 25 30.01.2021
27.02.2021
Şubat Ayı Eğitim Takvimi
Eğitim Programı Ders Günleri Ders Saatleri İndirim Oranı Baş. Tarihi
Bit. Tarihi
Ön Kayıt
AutoCAD Kursu Cumartesi-Pazar 18:30-21:30 % 25 06.02.2021
23.04.2021
AutoCAD Kursu Cumartesi-Pazar 14:00-18:00 % 25 20.02.2021
17.04.2021
AutoCAD Kursu Cumartesi-Pazar 09:30-13:30 % 25 06.02.2021
03.04.2021
AutoCAD Kursu Cumartesi-Pazar 09:30-13:30 % 25 20.02.2021
17.04.2021
AutoCAD Kursu Cumartesi-Pazar 14:00-18:00 % 25 27.02.2021
24.04.2021
AutoCAD Kursu Pazartesi-Salı-Perşembe-Cuma 14:00-18:00 % 25 08.02.2021
08.03.2021
AutoCAD Kursu Pazartesi-Salı-Perşembe-Cuma 09:30-13:30 % 25 22.02.2021
22.03.2021
AutoCAD Kursu Pazartesi-Çarşamba-Cuma 18:30-21:30 % 25 22.02.2021
18.04.2021
AutoCAD Kursu Cumartesi-Pazar 18:30-21:30 % 25 13.02.2021
30.04.2021
AutoCAD Kursu Cumartesi-Pazar 18:30-21:30 % 25 13.02.2021
26.03.2021

AutoCAD Kursu Sertifikasyon

Vektörel Bilişim

 

AutoCAD Certified User | AutoCAD Certified Professional

Pearson VUE Sınav Sistemi üzerinden girilecek sınavlarla uluslarası sertifika sahibi olabilrsiniz. Sahip olacağınız sertifikalarla hem Türkiye'de hem de dünyanın her yerinde bilginizi kanıtlayabilirsiniz. Vektöel Bilişim'de bu sınavlara rahatlıkla girebilirsiniz.

 

 

Vektörel Bilişim Başarı Belgesi

Vektörel Bilişim'den Başarı Belgesi alabilmeniz için derslere devam etmiş olmanız ve projelerinizin uluslararası standartlara sahip olması gerekmektedir.

 

 

Vektörel Bilişim Üstün Başarı Belgesi

Vektörel Bilişim'den Üstün Başarı Belgesi alabilmeniz için aşağıdaki kriterleri yerine getirmiş olmanız gerekmektedir.

- Derslere % 90 Oranında devam etmiş olmak
- Projelerin Uluslararası Standartlara Uygun Olması
- Öğrenme Yönetim Sİsteminde Verilen Ödevlerin Zamanında Yapılması
- Her ay sonunda yapılan değerlendirme sınavları ortalamasının en az 80 olması

 

Bilgi İstiyorum

Sms ve e-posta ile bilgilendirilmek istiyorum
kod

Formda yer alan 'Katılımcı Bilgileri' sekmelerini doldurmanız halinde Ön Kayıt talebiniz sistemimize ulaşacaktır. Bilgileriniz Ön Kayıt Listesine başvuru sırasına göre otomatik işlenecektir. Birden fazla eğitim konusunda, güncel olan birden fazla tarihte ön kayıt yaptırabilirsiniz. Ön Kayıt işlemleri sırasında, herhangi bir aksaklıkla karşılaşmanız halinde lütfen Eğitim Sorumlularımız ile iritibat kurunuz.

0312
232 60 65

Tümünü Gör

Mevlüt Kaplan AutoCAD Kursu
25.08.2020
Mikail Açıkel AutoCAD Kursu
10.08.2020
Samed Ahmetshourbagi AutoCAD Kursu
28.07.2020
Uğurcan Polat AutoCAD Kursu
25.07.2020
Mikail Açıkel AutoCAD Kursu
17.07.2020
Necati Bölükbaşı AutoCAD Kursu
24.04.2020
Anıl Seyit Kaya AutoCAD Kursu
03.04.2020
Arif Orakçı AutoCAD Kursu
29.01.2020
Mehmet Açıkel AutoCAD Kursu
25.01.2020
Ela Çamöz AutoCAD Kursu
İnşaat Teknikeri 21.01.2020
Hakan Akkaya AutoCAD Kursu
20.01.2020
Murat Saygılı AutoCAD Kursu
Makine Mühendisi 10.01.2020
top