)
İletişim
0312
232 60 65
24.02.2021

3D Studio Max Kursu

3Ds Max Mimari Kursu Tanımı

3Ds Max programı AutoDESK tarafından üretilmiş 3D modelleme, kaplama, 3 boyutlu animasyon gibi fotogerçekçi tasarımların yapılmasını sağlayan vektörel tabanlı bir çizim ve animasyon programıdır. Genellikle 3Ds Max programı, Mimari tasarım, iç ve dış mekan tasarımı, peyzaj mimarisi, endüstriyel tasarım, 3 boyutlu oyun, 3D sinema filmi, eğitici animasyonlar gibi farklı sektörlerde farklı amaçlar için kullanılır. Geniş yelpazede kullanım alanı olan 3Ds Max programı oldukça detaylı bir programdır. Bu detayları öğrenmek için mutlaka 3d max kursu alınması gereklidir. 3Ds Max Mimari Kursu ile ders konuları mimarlık alanına yönelik olarak işlenir. Örnekler mimari çizim esas alınarak yapılandırılır. Örneğin bir evin mutfağı, salonu, yatak odası, bir restaurant'ın bar bölümü, masaları, aydınlatması, kurumsal bir firmanın iç dekorasyonu gibi iç mimarlık uygulamaları yapılırken, sıfırdan bir villa, okul, hastahane, yol, park gibi dış mekan mimarlık uygulamaları da eğitim içinde yapılan örneklerdir.

3Ds Max Kursu Nasıl Verilir?

3Ds Max eğitimi öğrencileri sıfır kabul ederek başlar. İleri düzey mimarlık uygulamalarını teknik resim kurallarıyla oluşturmasını sağlayarak devam eder. Bu eğitimde proje tabanlı ölçme - değerlendirme sistemi uygulanır. Tam öğrenme modeli uygulanan 3Ds Max eğitiminde eğitim başlamadan önce öğrenciler çeşitli testlere tabi tutulur. İlk test 3Ds Max ile ilgili bilişsel hazırbulunuşluluk testidir. Bu testte öğrencilerin mimarlık bilgileri, 3ds max kullanım seviyeleri gibi ölçümler yapılır. İkinci test duyuşsal testtir. Bu Test ile öğrencilerin 3 boyutlu düşünme becerileri, analitik düşünebilme, hayal gücünü kullanabilme ve görsel - uzamsal bakış açıları ölçümlenir. Bu test sonuçları 3Ds Max Eğitmenine katılımcı profili ile ilgili önemli veriler sağlar. Dersin müfredatı bu veriler ışığında AutoDESK'in kazanım listesi baz alınarak katılımcı gruba özel öğretim tasarımı yapılır. Örneğin gruba özel öğretim tasarımı doğrultusunda bazı konulara daha fazla ağırlık verilmesi planlanlanabileceği gibi 100 saat sürmesi beklenen eğitim 110 saate çıkarılabilir. Bunun için öğrencilerden ek herhangi bir ücret talep edilmez.

Eğitim Süresi

Toplam 100 Saat + Etüt + Ek Süre (Öğretim Tasarımı Ek Süre) | Her Öğrenciye Bir Bilgisayar

3Ds Max Mimari Görselleştirme Kursu ile Hangi Konuları Öğreneceğiz?

3ds max mimari kursu müfredatında öncelikle programın arayüzünün tanıtımı yapılır. Arayüzde yer alan ribon paneli, menü bar, commond panel, viewportlar ve timeline (zaman çubuğu) gibi araç çubuklarının etkin kullanımı ve arayüzün kişiselleştirilmesi yapılır. Ardından Commond panel içerisindeki modifiyerlist komutlarının EDİTPOLY,FFD,EXTURUDE,BEND,TWİST,NOİSE, WAVE, TURBO SMOOT,UVW MAP vb gibi komutlarının etkin kullanımını çeşitli örnekler eşliğinde anlatılarak en kalıcı şekilde komut öğrenimi sağlanmaktadır. Daha sonra anlatılan bütün komutları içeren 2 adet iç mekan ve 1 adet dış mekan ( Mutfak tasarımı, yatak odası tasarımı ve baştan sona villa modelleme) yapılacaktır. Bu evrede iç mekan modelleme yapılırken dikkat edilmesi gereken kritik noktalara ve standart ölçülerin kullanımını detaylı bir şekilde modelleme komutlarını etkin bir şekilde kullanarak 3 boyutlu mekanın görsel tasarımını tamamlıyoruz. Ardından resim üzerinden hiçbir done olmadan resme bakarak 2. İç mekan modelimizi oran orantı yönteminden standart ölçülerden faydalanarak modelleme yapıyoruz. Burda 3ds max’in en güçlü komutu editpolly ile modelleme yapmanın inceliklerini hızlı model çıkarmanın tekniklerini öğreniyoruz. İç mekan modelleme kısmını tamamladıktan sonra sıra yapılan bu iki mekanın kaplaması yani Vray malzemeleri kullanılarak materyal editör anlatılacaktır. Yapılan 3 boyutlu ham modeller kaplanarak gerçekçi görünüm yani realisticrender sonucuna bir adım daha yaklaşmış oluyoruz. Bu bölümde modellere atılan Vraykaplamaların parlaklıkları, yansımaları, geçirgenlikleri, dokudaki kabartma etkileri gibi bütün detaylar anlatılacaktır. Sonraki aşama ise kaplaması atılan modelin sahnenin detaylı ışıklandırması ışıklandırma ilkeleri dikkate alınarak Vray ışıkları ile gerçekçi ışık hesapları yaptırılarak realistic render almamız sağlanır. Bunların sonunda Vrayrender motorunun detaylı anlatımı sağlanarak hassas ayarları yapılalarak test render ve final render ayarlarının nasıl yapılması gerektiğini öğrenerek bu ayarları kaydedilmesi ögrenilir.Sonuç olarak vrayrender motoru ile hızlı ve gerçekçi görüntüler almayı öğreneceksiniz. Sonrasında alınan render sonucunu photoshop programında açarak burada renk tonlarında doygunluk, keskinlik, netlik ve ışık ayarlarının yapılmasını sağlayarak daha gerçekçi foto realistic görüntüyü alarak çıktıyı sunum yapabilirsiniz.Son bölümde 3ds max programında temel animasyon komutlarının kullanımını öğrenerek temel animasyonlar yapabiliyor olacaksınız. Camera animasyonları ile yaptığımız villa çalışmasının etrafında gezinerek kısa bir animasyon nasıl alınır ve sunum nasıl yapılır bu sorularının cevaplarını bulacaksınız. Tüm bunların sonucunda 3ds max programında her türlü mimari modelleme, görselleştirme, render ve sunum işlemlerini yapabileceksiniz.Son olarak 3Ds Max programında yapılan mimari animasyonu Adobe Premiere programına aktarıp montaj ses ve efekler ekleyerek daha canlı ve gerçekçi sunumlar hazırlayacaksınız.

3Ds Max Eğitimi Sertifika Süreçleri

Bu eğitim tamamlandığında 3 adet 3Ds Max Sertifikası alabilirsiniz.

1. Vektörel Bilişim 3Ds Max Sertifikası

Vektörel Bilişim Sertifikalarını almak için öğrencinin geliştirdiği 4 adet proje Teknik Tasarım ekibi tarafından kontrolleri sağlanarak 3Ds Max hocası tarafından puanlanır. Alınan puan 100 üzerinden 45 ve altı ise "Katılım Belgesi", 46 ile 80 arasında ise "Başarı Belgesi", 80 ve üzeri ise "Üstün Başarı Belgesi" şeklinde verilir.

2. MEB Onaylı 3Ds Max Sertifikası

Öğrencilerimiz MEB onaylı sertifika alabilirler. MEB Onaylı 3Ds Max Sertifikası alınabilmesi için Milli Eğitim Bakanlığı gözetiminde yapılan eğitim sonu sınavlarda 45 ve üzeri puan alma şartı vardır.

3. Uluslararası 3Ds Max Sertifikası

Autodesk tarafından verilen 3Ds Max Certified User ve 3Ds Max Certified Proffesional adlı iki uluslararası sertifika bu eğitim tamamlandıktan sonra AutoDESK'in kendi yapmış olduğu sınavlara girerek alınabilir.

3Ds Max Sertifikası Ne İşe Yarar?

3Ds Max Sertifikası program kullanımı noktasındaı uzman seviyede olduğunuzun kanıtıdır. 3Ds Max Sertifikasını CV'nize yazabilir, bu sertifikayla kolaylıkla işe girebilirsiniz.

AutoCAD Eğitimlerinde Uygulanan Model, Yöntem ve Teknikler Nelerdir?

3Ds Max Mimari Kursu'nda eğitim modeli olarak Tam Öğrenme Modeli uygulanır. 3Ds Max derslerine başlamadan 1 hafta önce bilişsel ve Duyuşsal testler yapılır. Bu testlerle öğrencilerimizin hazır bulunuşluluk seviyeleri ölçülür ve dersler bu seviyelere göre yeniden tasarımlanır. Her ünite sonunda Ünite sonu izleme testleri uygulanır (ÜSİT). Bu test sonuçlarına göre ilerleme yeniden şekillenir. Eksikleri olan öğrenciler için etütler yapılır, ilerde olan öğrenciler için zenginleştirilmiş yazılım etkinlikleri düzenlenir. Bu da eğitimde %100 verim sağlayarak tüm öğrencilerin beklentilerini karşılamaya yardımcı olur. Türkiye’de 3Ds Max Kursu veren bilgisayar kursları arasında Ölçme – Değerlendirme sistemine göre eğitimini dinamik bir şekilde ve sürekli yeniden tasarımlayan Vektörel Bilişim, 2020 yılında En Kaliteli Bilgisayar Kursu seçilmiştir.

Online 3Ds Max Kursu?

3Ds Max Kursu'nu Online olarak öğrenmek doğru uzaktan eğitim teknikleri kullanılarak mümkündür. Öncelikle 3Ds Max programının tüm katılımcılarda aynı versiyonunun yüklü olması gerekmektedir. Çünkü 3Ds Max ancak uygulama yapılarak öğrenilir. Eğitimlerde etkileşimin en üst seviyede olması gerekir.Yani 3Ds Max Hocası kendi sesini, görüntüsünü ve ekran paylaşımını öğrencilere yansıtabilmeli, öğrenci ekranları eğitmene gösterilebilmeli, öğrenciler istediği her an soru sorabilmeli, 3Ds Max Eğitmeni sorulara canlı olarak cevaplar verebilmelidir. Öğrencilerin kurstan sonra izlemeleri için dersler mutlaka kayıt altına alınmalıdır. Uzaktan Eğitim sisteminde 3Ds Max ödevleri bulunmalı, Örnek 3Ds Max Çizimleri gösterilebilmelidir.

3Ds Max Kursu'na Kimler Katılmalı?

3Ds Max Eğitimi herkesin katılabileceği bir kurs olmasının yanında genellikle;

 • Mimarlar ve İç Mimarlar
 • Mobilyacılar
 • Animasyon ile ilgilenenler
 • Oyun Tasarımcıları

3Ds Max Mimari Kursu Kazanımları

3Ds Max Eğitimi tamamlandığında öğrenciler 3Ds Max ile ilgili aşağıdaki kazanımları edinirler.

 • 3Ds Max Programının kurulumunu yapabilir.
 • 3Ds Max programının genel çalışma mantığını bilir.
 • Daha önceden çizilmiş AutoCAD projelerini 3Ds Max programına aktarır.
 • Ölçekli şekilde AutoCAD planını 3Ds Max ile 3 boyutlu hale getirir.
 • VRay kullanarak fotogerçekçi Tek kare render alabileceği gibi bir animasyon render'ı da alabilir.
 • Salon, mutfak, yatak odası gibi örnek bir daire, park, bahçe, bina dış görünümü gibi peyzaj çalışmalarını profesyonel bir tasarımla oluşturur.
 • Render sonucu elde edilen video, tek kare render, gibi görsel materyalleri, Adobe Premiere kullanarak editler, seslendirmelerini yapar ve sunuma hazır hale getirir.

Katılım Şartları

Bu eğitime katılacak kişilerin temel bilgisayar kullanım becerisine sahip olmaları beklenmekle birlikte çizim ve üretim kavramının teknik dünyasında sayısal verilerle çalışmak, çizim yapmak ve bunları kâğıda aktarmak konularıyla ilgili olmanız kurstan alacağınız verimi arttıracaktır.

3Ds Max Hocası

3Ds Max Eğitmenleri, 3Ds Max Uzmanlık sertifikasına sahip olmasının yanı sıra Yetkili Eğitim Merkezlerinde eğitmenlik yapabilmeleri için AutoDESK Yetkili Eğitmeni olmaları gerekir. Eğitmenler uzun yıllar boyunca özel sektörde proje çizimi yapan uzman kişilerden oluştuğu için öğrencilerine bu tecrübelerini kolaylıkla aktarabilirler. Vektörel Bilişim'in en güçlü olduğu tarafı eğitmenlerinin tecrübeleridir.

3Ds Max Dersi Eğitim İçerikleri

Tümünü Gör

elif-karakaya.png
Elif Karakaya / 3Ds Max Mimari Kursu 06.10.2020
Verilen eğitimden çok memnun kaldım.Meslektaşlarıma hep tavsiye ediyorum. Kaliteli ve eğlenceli bir eğitimdi. Teşekkürler.
ali-unlu2.png
Ali Ünlü / 3Ds Max Mimari Kursu 14.08.2020
Verilen eğitimden çok memnun kaldım. Cevremdeki meslektaşlarıma hep tavsiye ediyorum. Kaliteli ve eğlenceli bir eğitimdi. Teşekkürler.
burcu-hancer1.png
Burcu Hançer / 3Ds Max Mimari Kursu 10.08.2020
Aldığım eğitimden ve hocamızın ilgisinden çok memnunum iyiki tercih etmişim diyorum.
asli-gulsah-bab.png
Aslı Gülşah Babür / 3Ds Max Mimari Kursu 06.08.2020
3ds Max kursunda gördüğüm ilgi ve eğitimden çok memnun kaldım. Hem eğlenip hem öğrendiğiniz bir ortam mevcut. Eğer bir eğitim alınacak ise tek adres vektörel bilişim olmalı.
tugrul-gok2.png
Tuğrul Gök / 3Ds Max Mimari Kursu 22.07.2020
Ankarada ki mimar arkadaşlarıma önerebileceğim tek yer . Eğitmenin ilgi ve alakası , kurumun disiplini verimli bir eğitim aldım, verdiğiniz emek için teşekkür ederim.
neslihan-kizilkaya2.png
Neslihan Kızılkaya / 3Ds Max Mimari Kursu 18.07.2020
AutoCAD Eğitimi benim için çok önemli,çünkü emeğimin boşa gitmesini asla istemem buna istinaden çok araştırma yaptım,birçok kursun tanıtım dersine katıldım,ancak bana hitap etmedi çok ucuza da yada hemen hemen aynı fiyat üzerinden kurslarda vardı emin olun iyi bir gözlemci olarak kesinlikle Vektörel Bilişim emeğinizin karşılığını fazlasıyla alıyorsunuz aynı zamanda burada hoca önemli bir rol oynuyor ,diğer kurslarda sadece bilgi birikimi olduğu gibi aktarılıyor fakat burada bilgi birikimi Doğru ve öğrenciye göre özel ilgi ve alaka ile aktarılıyor,yani iş sektörüne kadar neler yapmanız gerektiği,nasıl bir yol izlemeniz gerektiği,hocanın enerjisi ve İdarenin ilgisi yerinde kesinlikle iyi ki geldim,çünkü burada farklı ,bambaşka bir sistem uygulanıyor.Derslerin Video ile kayıt altına alınıyor olması da ayrıca tercih etmemde etken ve ikinci ders ücretsiz :) gelemediğim zamanlarda hoca arıyor ve izin gününde dahi benim sırf konuları kaçırmamam için takviye ders ayarlanıyor.Kesinlikle çevremde herkese tavsiye edeceğim.Teşekkürler Vektörel Bilişim :) Meslek Hayatım Boyunca da aklımda olacaksınız.
asli-gulsah-babur1.png
Aslı Gülşah Babür / 3Ds Max Mimari Kursu 19.06.2020
3ds Max kursunda gördüğüm ilgi ve eğitimden çok memnun kaldım. Hem eğlenip hem öğrendiğiniz bir ortam mevcut. Eğer bir eğitim alınacak ise tek adres vektörel bilişim olmalı.
elif-cansel-gok.png
Elif Cansel Gök / 3Ds Max Mimari Kursu 29.02.2020
Eğitmenimizden çok memnunum.Kursumuz ve eğitmen hakkındaki fikirlerimi ve memnuniyetimi her fırsatta dile getiriyorum. Eğitmenimize ve kursumuza teşekkür ediyorum.
Şubat Ayı Eğitim Takvimi
Eğitim Programı Ders Günleri Ders Saatleri İndirim Oranı Baş. Tarihi
Bit. Tarihi
Ön Kayıt
3Ds Max Mimari Kursu Cumartesi-Pazar 09:30-13:30 % 25 27.02.2021
16.04.2021
3Ds Max Mimari Kursu Cumartesi-Pazar 09:30-13:30 % 25 27.02.2021
27.05.2021
Mart Ayı Eğitim Takvimi
Eğitim Programı Ders Günleri Ders Saatleri İndirim Oranı Baş. Tarihi
Bit. Tarihi
Ön Kayıt
3Ds Max Mimari Kursu Cumartesi-Pazar 14:00-18:00 % 25 06.03.2021
03.06.2021
3Ds Max Mimari Kursu Pazartesi-Çarşamba-Cuma 17:00-20:00 % 25 01.03.2021
23.05.2021
3Ds Max Mimari Kursu Salı-Perşembe-Cumartesi-Pazar 18:30-21:30 % 25 16.03.2021
17.05.2021
3Ds Max Mimari Kursu Pazartesi-Salı-Perşembe-Cuma 09:30-13:30 % 25 01.03.2021
13.04.2021
3Ds Max Mimari Kursu Pazartesi-Salı-Perşembe-Cuma 14:00-18:00 % 25 01.03.2021
13.04.2021
3Ds Max Mimari Kursu Pazartesi-Salı-Perşembe-Cuma 14:00-18:00 % 25 08.03.2021
20.04.2021
3Ds Max Mimari Kursu Pazartesi-Salı-Perşembe-Cuma 09:30-13:30 % 25 08.03.2021
20.04.2021
3Ds Max Mimari Kursu Cumartesi-Pazar 14:00-18:00 % 25 06.03.2021
03.06.2021
3Ds Max Mimari Kursu Pazartesi-Çarşamba-Cuma 18:30-21:30 % 25 01.03.2021
11.04.2021
3Ds Max Mimari Kursu Cumartesi-Pazar 09:30-13:30 % 25 06.03.2021
03.06.2021
3Ds Max Mimari Kursu Cumartesi-Pazar 14:00-18:00 % 25 06.03.2021
02.04.2021

Sertifikasyon

Vektörel Bilişim

 

3Ds Max Kursu Certified User | Max Certified Professional

Pearson VUE Sınav Sistemi üzerinden girilecek sınavlarla uluslarası sertifika sahibi olabilrsiniz. Sahip olacağınız sertifikalarla hem Türkiye'de hem de dünyanın her yerinde bilginizi kanıtlayabilirsiniz. Vektöel Bilişim'de bu sınavlara rahatlıkla girebilirsiniz.

 

 

Vektörel Bilişim Başarı Belgesi

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Morbi vehicula ante diam, ut hendrerit mauris suscipit ac. Sed vel magna lectus.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Morbi vehicula ante diam, ut hendrerit mauris suscipit ac. Sed vel magna lectus.

 

 

Vektörel Bilişim Üstün Başarı Belgesi

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Morbi vehicula ante diam, ut hendrerit mauris suscipit ac. Sed vel magna lectus.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Morbi vehicula ante diam, ut hendrerit mauris suscipit ac. Sed vel magna lectus.

 

 

Bilgi İstiyorum

Sms ve e-posta ile bilgilendirilmek istiyorum
kod

Formda yer alan 'Katılımcı Bilgileri' sekmelerini doldurmanız halinde Ön Kayıt talebiniz sistemimize ulaşacaktır. Bilgileriniz Ön Kayıt Listesine başvuru sırasına göre otomatik işlenecektir. Birden fazla eğitim konusunda, güncel olan birden fazla tarihte ön kayıt yaptırabilirsiniz. Ön Kayıt işlemleri sırasında, herhangi bir aksaklıkla karşılaşmanız halinde lütfen Eğitim Sorumlularımız ile iritibat kurunuz.

0312
232 60 65

Tümünü Gör

Safa Candan 3Ds Max Mimari Kursu
İç Mimar 12.02.2021
Önder Doğru 3Ds Max Mimari Kursu
09.12.2020
Eren Güngör 3Ds Max Mimari Kursu
24.08.2020
Didem Karabaş 3Ds Max Mimari Kursu
07.08.2020
Yusuf DUYGAN 3Ds Max Mimari Kursu
29.07.2020
Çağlar Gümüş 3Ds Max Mimari Kursu
27.07.2020
Ramazan Can 3Ds Max Mimari Kursu
23.07.2020
Didem Karabaş 3Ds Max Mimari Kursu
İç mimar 21.07.2020
Gülşah Babür 3Ds Max Mimari Kursu
18.05.2020
Engin Obalar 3Ds Max Mimari Kursu
17.05.2020
Elif Gök 3Ds Max Mimari Kursu
16.05.2020
Emre Hançer 3Ds Max Mimari Kursu
15.05.2020
top