)
İletişim
0312
232 60 65
25.02.2021

Yazılım Kursu - Microsoft C# .NET Core MVC

C# Kursu Eğitim Tanımı

Yazılım Uzmanlığı dünyanın en popüler meslekleri arasında yer almaktadır. Yazılım uzmanı olarak yazılım şirketlerinde kendi maaşlarınızı kendiniz belirleyebilir ve vazgeçilmez uzmanlar olabileceğiniz gibi, kendi yazılım şirketinizi kurabilir bu anlamda hayal ettiğiniz özgün yazılım projelerine yazılım sektörünün önde gelen şirketleri arasında yer alan Microsoft’un teknolojilerini kullanarak imza atabilirsiniz.

Eğitim Süresi

Toplam 200 Saat Süren Eğitim'de Her Öğrenciye uygulama için bir bilgisayar verilmektedir.

Neden C# Programlama Dili Kullanmalıyım?

C# programlama dili dünya üzerinde en güvenilir dil olması nedeniyle kurumsal projelerin çoğunda kullanılır. C# .NET Core yazılım eğitiminde Microsoft’un ayrıcalıklı ürünlerini kullanarak, masaüstü, web ve mobil yazılımlar geliştirebilirsiniz.

.NET Core Yazılım Kursu ile hangi konuları öğreneceğiz?

Bu eğitim, öğrenciler sıfır kabul edilerek yazılım nedir ile başlar, C# Programlama dilinin temelleri (değişken, döngü, operatör, fonksiyon, methot ) gibi kavramlar ile devam eder. C# temellerini öğrendikten sonra Nesne tabanlı programlama teknikleri (Class, kalıtım, kapsülleme, polymorphism gibi kavramlar) en ince ayrıntısına kadar öğretilir. Nesne tabanlı programlama tekniklerini kullanarak koleksiyon, delegate, Design Pattern, Reflection gibi ileri C# konuları bir proje üzerinden uygulamalı olarak öğretilir. Temel ve ileri seviyede Programlamayı öğrenen katılımcılara MSSQL Veritabanı öğretilerek yazılım için kullanılacak verilerin kaydedilmesi sağlanır. Bu bölümde bir proje için gerekli olan tablo, satır, sütun kavramları, ilişkisel veritabanı mantığı, veritabanı haritası çıkarma, SQL Sorgusu yazma gibi tüm veritabanı işlemleri bir proje üzerinden uygulamalı olarak en ince ayrıntısına kadar öğretilir. Veritabanını da öğrenen katılımcı artık yazılım geliştirmeye hazır haldedir. Tüm bu hazırlıklardan sonra WPF denilen bir teknoloji kullanılarak istenilen her türlü yazılım geliştirebilir.

Eğitimin 2. Bölümünde katılımcılar web tabanlı yazılım geliştirme aşamasına başlarlar. Bu bölümün ilk aşaması web tabanlı yazılımın ön yüzünü tasarlamaktır. Bu tasarım için HTML5, CSS3, JavaScript, JQuery gibi frontend programlama dilleri öğretilir. Bu aşamada bootstrap konularıyla birlikte responsive tasarım yapısı aktarılır. Ön yüz tasarımı tamamlandıktan sonra backend yani MVC .NETCore teknolojilerine geçiş yapılır. Şimdiye kadar öğrenilmiş tüm bilgilerle .NETCore teknolojisi kullanılarak öğrencilerimiz kendilerine ait web tabanlı yazılımlar geliştirir. Ayrıca bu yazılım içerisinde oturum açma, ürün ekleme, silme, güncelleme, ürünlere yorum yazma, yorumlara puan verme, ürünleri sepete ekleme, sepetten kredi kartı ile satın alma gibi modüllerin olduğu bir e-ticaret sitesi yapabilir, bir kurumun ticket sistemini yazabilir, bir kütüphanenin otomasyon yazılımını oluşturabilir, kısacası aklınıza gelebilecek tüm yazılım çözümlerini üretebilir hale gelecektir.

Eğitimin bu aşamasında öğrenciler, Web API konusunda kendi yazdığı yazılımın farklı yazılımlarla haberleşmesini sağlayabilir bu sayede sanal pos kurulumu gibi pek çok ileri düzey yazılım ihtiyaçlarını çözebilir durumda olacaktır.

Eğitimin son aşamasında öğrenciler Angular ile client taraflı yönlendirme yaparak çok daha etkili web uygulamaları geliştirebilirler. Angular ile MVC yapısına bağlı kalarak geliştirmeler yapabilirsiniz. Bu eğitimde Angular seçilmesinin nedeni rakipleri olan React ve Vue’den çok daha tecrübeli olmasıdır. Çünkü Angular 2009 yılında Google çalışanı Misko Hevery tarafından çıkarılmasıyla bu alanda oldukça gelişmiş bir Single Page Application kütüphanesidir. React 2013, Vue 2014 yılında çıkmış dolayısıyla Angular’a göre daha tecrübesiz teknolojilerdir. Bu eğitim her ne kadar Microsoft eğitimi olsa da yazılımcının sektörde ihtiyaç duyabileceği tüm teknolojiler bu eğitimde öğrencilere aktarılmaktadır. Bu eğitimi alan bir öğrenci C# yazılım dili ile ilgili hiçbir eksiği kalmayacak şekilde bu eğitimden mezun olabilir.

Yazılım Eğitimlerinde Proje Yapılıyor mu?

Öğrenciler eğitim süresi boyunca 4 adet proje geliştirirler. Bu projelerin ilki öğretmen ve tüm öğrenciler ile birlikte geliştirilen Ortak Masaüstü yazılım projesidir. İkincisi yine öğretmen ve tüm öğrenciler ile birlikte geliştirilen Ortak Web tabanlı (İnternet Tabanlı) yazılım projesidir. Bu ortak projeler öğrencilerin yazılımın temel mantığını kavramalarını sağlamak adına yapılan projelerdir. Üçüncü ve dördüncü proje bireysel olarak herkesin kendisine özgü bir proje belirlemesi sonucu oluşturduğu projelerdir. Bu projelerin ilki masaüstü, ikincisi ise web tabanlı uygulama olmaktadır. Projeler uluslararası yazılım standartlarına uygun olarak yazılmak durumundadır.

Yazılım Kursu’nu bitirdiğimizde sertifika alabiliyor muyuz?

Bu eğitim tamamlandığında 3 adet sertifika alabilirsiniz.

1. Vektörel Bilişim Yazılım Kursu Sertifikaları

Vektörel Bilişim Sertifikalarını almak için öğrencinin geliştirdiği 4 adet proje yazılım geliştirme ekibi tarafından kontrolleri sağlanarak MCT eğitmenler tarafından puanlanır. Alınan puan 100 üzerinden 45 ve altı ise "Katılım Belgesi", 46 ile 80 arasında ise "Başarı Belgesi", 80 ve üzeri ise "Üstün Başarı Belgesi" şeklinde verilir.

2. MEB Onaylı Programcılık Sertifikası

Öğrencilerimiz MEB oNaylı Sertifika alabilirler. MEB Onaylı Programcılık Sertifikası alınabilmesi için Milli Eğitim Bakanlığı gözetiminde yapılan eğitim sonu sınavlarda 45 ve üzeri puan alma şartı vardır. Sınavlar teorik ve uygulamalı olmak üzere iki şekilde uygulanır.

3. Uluslararası Microsoft MCSD Sertifikası

Microsoft’un Uluslararası geçerli yazılım uzmanlığı sertifikasını alabilmek için PearsonVUE Test Merkezinde MCSD sınavlarına girmek gerekir. 3 adet sınava girerek gerekli başarıyı sağlayan öğrenci Microsoft Sertifikasını almaya hak kazanır. Vektörel Bilişim Yetkili PearsonVUE Test Merkezi’dir. Öğrencilerimiz kurumumuz bünyesinde bu sınavlara girebilirler.

MCSD Olmak için Hangi Sınavlara Girmek Gerekir?

70-480 Kodlu Programming in HTML5 with JavaScript and CSS3
70-483 kodlu Programming in C#
70-486 Kodlu Developing ASP.NET MVC Web Applications

sınavlarıdır. Bu sınavlarda gerekli başarıyı gösterdikten sonra Microsoft sitesinde yayınlanırsınız ve Microsoft Certified Solution Developer Ünvanı alarak Microsoft’un Sertifikalı Yazılım Geliştiricisi olabilirsiniz.

Bu Sertifikalar ile dünya üzerinde bulunan büyük yazılım şirketlerinde kolaylıkla işe girebilirsiniz.

Yazılım Eğitimlerinde Uygulanan Model, Yöntem ve Teknikler Nelerdir?

Yazılım Kursu'nda eğitim modeli olarak Tam Öğrenme Modeli uygulanır. Yazılım Uzmanlığı Kursu’na başlamadan 1 hafta önce bilişsel ve Duyuşsal testler yapılır. Bu testlerle öğrencilerimizin hazır bulunuşluluk seviyeleri ölçülür ve dersler bu seviyelere göre yeniden tasarımlanır. Her ünite sonunda Ünite sonu izleme testleri uygulanır (ÜSİT). Bu test sonuçlarına göre ilerleme yeniden şekillenir. Eksikleri olan öğrenciler için etütler yapılır, ilerde olan öğrenciler için zenginleştirilmiş yazılım etkinlikleri düzenlenir. Bu da eğitimde %100 verim sağlayarak tüm öğrencilerin beklentilerini karşılamaya yardımcı olur. Türkiye’de yazılım uzmanlığı kursu veren bilgisayar kursları arasında Ölçme – Değerlendirme sistemine göre eğitimini dinamik bir şekilde ve sürekli yeniden tasarımlayan Vektörel Bilişim, 2020 yılında En Kaliteli Bilgisayar Kursu seçilmiştir.

Uzaktan Eğitimle Yazılım Kursu Nasıl Verilir?

Eğitimler hibrit eğitim modeli ile uygulanarak verilir. Yani hem örgün eğitim hem de uzaktan canlı eğitimler aynı anda aynı sınıfta verilir. Dolayısıyla Örgün eğitime katılan bir öğrenci kursa gelemediği zamanlarda ve uzaktan eğitim öğrencisi, internet olan herhangi bir cihazdan (bilgisayar, cep telefonu, Televizyon veya Tablet’ten) eğitimlere canlı olarak katılabilir. Mikrofonu sayesinde gerçek sınıf ortamına sesini aktarabilir, öğretmene soru sorabilir, web kamerasını açarak tüm ders etkinliklerine etkileşimli bir şekilde katılabilir. Eğitimlerin tamamı video kaydı ile kayıt altına alınır. Her dersin sonunda bu videoları tekrar tekrar izleyebilirsiniz. Vektörel Bilişim’in ayrıcalıklı yazılım uzmanlığı eğitimlerine katılmak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yazılım Kursu'na Kimler Katılmalı?

Yazılım Kursu herkesin katılabileceği bir kurs olmasının yanında genellikle;

 1. Yazılım Mühendisleri
 2. Bilgisayar Mühendisleri
 3. Elektrik - Elektronik Mühendisleri
 4. Bilgisayar Programcılığı Mezunları
 5. Bilgisayar Öğretmenliği Mezunları
 6. İstatistik Bölüm Mezunları
 7. Fizik Mühendisleri
 8. Diğer Tüm Alanlar

gibi bu alana yakın bölümlerden mezun kişiler ve öğrenciler rahatlıkla katılabilirler.

Katılım Şartları

Bu eğitimden maksimum fayda sağlayabilmek için öncelikle temel bilgisayar kursu almış olmak gerekir. İngilizce bilgisi şart değildir ancak olursa eğitimde büyük kolaylık sağlanmış olur. Eğitime katılacak öğrencilerin kendilerine verilen ödevleri yapmaları için evlerinde veya işyerlerinde mutlaka internet olan bir bilgisayar olmalıdır. Bilgisayarda Visual Studio ve MSSQL Server Kurulu olmalıdır. Derslere gelirken derslerde yapılan projeleri taşımak için bir flash disk veya projeyi geliştirdikçe güncel halini upload edebileceği bir bulut hesabı olmalıdır.

Yazılım Hocası

Bu Eğitim ancak MCT yani Microsoft Certified Trainer ünvanlı eğitmenler tarafından verilebilir. Vektörel Bilişim bünyesinde 13 adet MCT eğitmen bulunmaktadır. Eğitmenler en az 15 yıllık eğitmenlik tecrübelerinin yanı sıra uzun yıllar boyunca özel sektörün ve kamu kurumlarının yazılım ihtiyaçlarını karşılayan pek çok uluslararası projelerde yer almış, bu alana ilişkin büyük tecrübeleri olan takım liderlerinden oluşmaktadır. Eğitmenler aynı zamanda pedagojik formasyona sahip diksiyonu ve hitabet yetenekleri güçlü kişilerden oluşmaktadır. Tüm eğitmenler derslere sürekli hazırlık yaparak gelirler. Önceden anlatılacak konuların tekrarını yaparlar, örnek uygulamaları günümüz şartlarına uygun hale getirecek çeşitli güncellemeler yaparlar. Öğrencilere vereceği ödevleri özenle hazırlar, uygular ve takip eder. her bir öğrencinin kariyeri ile ayrı ayrı ilgilenir. Gerektiğinde öğrencileri arasında başarılı olanları çeşitli işlere yönlendirir ve takibini yapar.

Metin Bulutu

yazılım kursu,yazılım eğitimi,c# kursu,c sharp kursu,yazılım kurs fiyatları,online yazılım kursu,.net core kursu,mvc kursu,sql kursu,bilgisayar programcılığı kursu,web yazılım kursu,programlama kursu,mcsd kursu

 • Temel C Sharp'a Giriş
 • .NET Framework Bileşenleri
 • Temel C# ile Console Uygulama Geliştirme Ortamı
 • Değişkenler ve Sabitler
 • Exception Sınıfı ve Hata Yönetimi
 • Tip Dönüşüm İşlemleri
 • Operatörler
 • Karar Yapıları
 • Döngüler
 • Kod İzleme
 • String Manipülasyonları İşlemleri
 • Diziler
 • Metotlar
 • Giriş
 • Sınıf (Class) Kavramı ve Özellikleri
 • Class Library
 • Metotlar
 • Kalıtım (Inheritance)
 • Nesne Yönelimli Programlamada Soyutlama (Abstraction)
 • Çok Biçimlilik (Polymorphism)
 • Windows Dosyalama İşlemleri
 • Kullanıcı Tanımlı Tipler
 • Generic Yapılar
 • Koleksiyonlar
 • Delegates
 • Design Patterns
 • Attribute
 • Reflection
 • Extension Methot Yazmak ve Kullanmak
 • Task, async, await ile asenkron işlemler
 • Linq To Objects
 • Giriş
 • Veritabanı Tasarımı ve Normalizasyon
 • TransactSQL
 • Subquery (Alt Sorgular)
 • Join Sorguları
 • DDL Sorgular
 • View
 • SQL Programlama
 • Kullanıcı Tanımlı Fonksiyonlar
 • Stored Procedures
 • Constraints
 • Triggers ve Transaction
 • Yedekleme İşlemleri
 • DCL (Yetkilendirme)
 • SQL Server Networking
 • Sql Server Agent
 • WPF Uygulamasına Genel Bakış
 • WPF Uygulamasının Derleme Süreçleri
 • XAML Dilinin Temelleri
 • WPF Kontrollerine Genel Bakış
 • WPF Kontrolleri
 • Content ve Text Özelliklerinin Karşılaştırılması
 • Kod Tarafında Kontrollerle Çalışmak
 • Resource Yönetimi (Kaynak Yönetimi)
 • Stillerle Çalışmak
 • Kontrol Şablonları
 • Veri Bağlama İşlemleri
 • Element Bindings
 • Converter Kullanımı
 • Data Template ile Çalışmak (ComboBox ListBox)
 • WPF Animasyonlar
 • WPF Trigger
 • Dependency Property Tanımı ve Kullanımı
 • HTML 5
 • CSS 3
 • JavaScript
 • JQuery
 • Giriş
 • View Engine
 • Shared Yapılar
 • Routing
 • Helpers
 • StartUp.cs Dosyası Yapılandırma
 • Veri Transfer Yöntemleri
 • Durum Yönetimi
 • JQuery Ajax
 • Entity FrameWorks Code First
 • ASP.NET CORE MVC Proje Uygulaması
 • Service Nedir?
 • Web API Nedir?
 • OK, Not Found, UnAuthorized, Conflict
 • GET
 • POST
 • PUT
 • DELETE
 • Authorization ve Authentication
 • Angular Nedir?
 • Node.js ve Visual Studio Code Kurulumu
 • Angular CLI
 • Component, Module, InlineTemplate
 • OneWay Binding, TwoWayBinding
 • NPM Paket Yönetimi
 • ngIf-else, ng-For
 • Pipe
 • EventBinding
 • Routing
 • Template Driven Form
 • Reactive Form
 • Authorization, LocalStorgae
 • BackEnd Olarak Web API Kullanmak

Tümünü Gör

sebnem-kaya.png
Şebnem Kaya / .NET Yazılım Uzmanlığı Kursu 25.02.2021
2 Yıl önce aldığım Python eğitiminden sonra .NET eğitimi ile yazılım kariyerimi güçlendirdim. Oldukça memnun ayrıldım.
sinem-yildiz.png
Sinem Yıldız / .NET Yazılım Uzmanlığı Kursu 16.02.2021
Kurumdan aldığım ikinci yazılım kursu oldukça memnunum.
batuhan-yanilmaz.png
Batuhan Yanılmaz / .NET Yazılım Uzmanlığı Kursu 08.12.2020
Yaklaşık 1 sene önce bu eğitimi aldım. Eğitmenlerin kalitesi gerçekten çok iyi, Bu kaliteye göre fiyatın uygun olduğunu düşünüyorum. Uzun araştırmalar yapmıştım seçimimin nokta atışı olduğunu düşünüyorum.
erhan-ubic.png
Erhan Ubiç / .NET Yazılım Uzmanlığı Kursu 31.08.2020
Hocamızın ders konularını proje üzerinde işleyerek ilerlemesi çok iyi.
dilayda-boz.png
Dilayda Boz / .NET Yazılım Uzmanlığı Kursu 17.08.2020
Hocamın ders işleyiş tarzını seviyorum. Gayet akıcı gidiyor derslerimiz.
sezer-soylu1.png
Sezer Soylu / .NET Yazılım Uzmanlığı Kursu 10.08.2020
Disiplini oldukça yüksek bir yer. Eğitmenlerin tecrübeleri fazlasıyla çok. Ben memnunum bu eğitimim bitince Python eğitimini de alacağım.
aysun-soylu.png
Aysun Soylu / .NET Yazılım Uzmanlığı Kursu 30.07.2020
Gerçekten bu eğitimi meslek haline getirecekseniz doğru yerdesiniz.
sumeyye-serin.png
Sümeyye Serin / .NET Yazılım Uzmanlığı Kursu 28.07.2020
Hocamın yıllardır bilgi birikiminden faydalandığım için ve piyasaya yönelik uygulamalar da yaptığımız için çok şanslıyım.
Şubat Ayı Eğitim Takvimi
Eğitim Programı Ders Günleri Ders Saatleri İndirim Oranı Baş. Tarihi
Bit. Tarihi
Ön Kayıt
.NET Yazılım Uzmanlığı Kursu Cumartesi-Pazar 14:00-18:00 % 25 20.02.2021
20.05.2021
Mart Ayı Eğitim Takvimi
Eğitim Programı Ders Günleri Ders Saatleri İndirim Oranı Baş. Tarihi
Bit. Tarihi
Ön Kayıt
.NET Yazılım Uzmanlığı Kursu Cumartesi-Pazar 09:30-13:30 % 25 06.03.2021
28.08.2021
.NET Yazılım Uzmanlığı Kursu Salı-Perşembe-Cumartesi-Pazar 18:30-21:30 % 25 16.03.2021
12.07.2021
.NET Yazılım Uzmanlığı Kursu Pazartesi-Çarşamba-Cuma 18:30-21:30 % 25 15.03.2021
02.08.2021
.NET Yazılım Uzmanlığı Kursu Salı-Perşembe-Cumartesi-Pazar 18:30-21:30 % 25 30.03.2021
26.07.2021
.NET Yazılım Uzmanlığı Kursu Pazartesi-Salı-Perşembe-Cuma 14:00-18:00 % 25 01.03.2021
27.05.2021
.NET Yazılım Uzmanlığı Kursu Pazartesi-Salı-Perşembe-Cuma 09:30-13:30 % 25 22.03.2021
17.06.2021
.NET Yazılım Uzmanlığı Kursu Cumartesi-Pazar 09:30-13:30 % 25 20.03.2021
11.09.2021
.NET Yazılım Uzmanlığı Kursu Cumartesi-Pazar 14:00-18:00 % 25 27.03.2021
18.09.2021
.NET Yazılım Uzmanlığı Kursu Pazartesi-Çarşamba-Cuma 18:30-21:30 % 25 08.03.2021
30.05.2021
.NET Yazılım Uzmanlığı Kursu Pazartesi-Salı-Perşembe-Cuma 14:00-18:00 % 25 15.03.2021
10.06.2021
.NET Yazılım Uzmanlığı Kursu Cumartesi-Pazar 09:30-13:30 % 25 13.03.2021
10.06.2021
.NET Yazılım Uzmanlığı Kursu Pazartesi-Çarşamba-Cuma 18:30-21:30 % 30 08.03.2021
30.05.2021
.NET Yazılım Uzmanlığı Kursu Cumartesi-Pazar 09:30-13:30 % 25 13.03.2021
10.06.2021
.NET Yazılım Uzmanlığı Kursu Pazartesi-Salı-Perşembe-Cuma 09:30-13:30 % 25 15.03.2021
27.04.2021
Nisan Ayı Eğitim Takvimi
Eğitim Programı Ders Günleri Ders Saatleri İndirim Oranı Baş. Tarihi
Bit. Tarihi
Ön Kayıt
.NET Yazılım Uzmanlığı Kursu Cumartesi-Pazar 14:00-18:00 % 25 17.04.2021
09.10.2021
.NET Yazılım Uzmanlığı Kursu Pazartesi-Çarşamba-Cuma 18:30-21:30 % 25 19.04.2021
26.09.2021
.NET Yazılım Uzmanlığı Kursu Cumartesi-Pazar 09:30-13:30 % 25 24.04.2021
16.10.2021
.NET Yazılım Uzmanlığı Kursu Pazartesi-Salı-Perşembe-Cuma 09:30-13:30 % 25 19.04.2021
15.07.2021
.NET Yazılım Uzmanlığı Kursu Salı-Perşembe-Cumartesi-Pazar 18:30-21:30 % 25 20.04.2021
16.08.2021
.NET Yazılım Uzmanlığı Kursu Pazartesi-Salı-Perşembe-Cuma 14:00-18:00 % 25 26.04.2021
22.07.2021
 • Katılım Belgesi
 • Başarı Belgesi
 • Üstün Başarı Belgesi

Bilgi İstiyorum

Sms ve e-posta ile bilgilendirilmek istiyorum
kod

Formda yer alan 'Katılımcı Bilgileri' sekmelerini doldurmanız halinde Ön Kayıt talebiniz sistemimize ulaşacaktır. Bilgileriniz Ön Kayıt Listesine başvuru sırasına göre otomatik işlenecektir. Birden fazla eğitim konusunda, güncel olan birden fazla tarihte ön kayıt yaptırabilirsiniz. Ön Kayıt işlemleri sırasında, herhangi bir aksaklıkla karşılaşmanız halinde lütfen Eğitim Sorumlularımız ile iritibat kurunuz.

0312
232 60 65

Tümünü Gör

Aras Yıldız .NET Yazılım Uzmanlığı Kursu
Öğrenci 24.07.2020
Faruk Yolcu .NET Yazılım Uzmanlığı Kursu
Mühendis 23.07.2020
Sıla Bakır .NET Yazılım Uzmanlığı Kursu
Öğrenci 22.07.2020
Cihan KALE .NET Yazılım Uzmanlığı Kursu
Mühendis 21.07.2020
İlim Deniz Toprak .NET Yazılım Uzmanlığı Kursu
Öğrenci 06.08.2019
İlim Deniz Toprak .NET Yazılım Uzmanlığı Kursu
Öğrenci 29.07.2019
İlim Deniz .NET Yazılım Uzmanlığı Kursu
Öğrenci 23.07.2019
İlim Deniz Toprak .NET Yazılım Uzmanlığı Kursu
19.07.2019
top